Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „wspieramy świat w spektrum miłości”. Prelekcję pn. „Diagnoza i co dalej” wygłosiła dla uczestników Pani Katarzyna Borowiec-Mańkowska – psycholożka, moderatorka grup samopomocowych dla kobiet w spektrum autyzmu, członkini Zarządu Fundacji Dziewczyny w Spektrum. Bardzo dziękujemy za dużą dawkę wiedzy, możliwość zadawania pytań a przede wszystkim uzyskanie informacji gdzie szukać pomocy i wsparcia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie tematem i obecność.
Dla zainteresowanych omawiane zagadnienia w załączonej prezentacji.
ZAPROSZENIE na otwartą prelekcję pn. „Diagnoza i co dalej?”
Fundacja Park przy współpracy z certyfikowanym psychologiem i edukatorem z zakresu spektrum autyzmu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na prelekcję pn. „Diagnoza i co dalej?”
Termin spotkania: 4 listopada (poniedziałek), godz. 17:00 – 18:30. Miejsce spotkania: COI – sala konferencyjna, ul. Wojska Polskiego 16f, Kędzierzyn-Koźle Zgłoszenia i informacje: tel. 530 263 583, 574 708 115; e-mail: fundacja@fundacja-park.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.
Prowadząca: Katarzyna Borowiec-Mańkowska – psycholożka, mgr sztuki, moderatorka grup samopomocowych dla kobiet w spektrum autyzmu. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami. Prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży oraz terapię rodzinną, wspiera nastolatków w trudnym dla nich okresie. Obszarami zainteresowań jest spektrum autyzmu u dziewcząt, koncepcje neuroróżnorodności, empatycznego rodzicielstwa oraz porozumienia bez przemocy.
20 czerwca 2024 roku Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy oraz Fundacja Park były partnerem Opolskiego Kongresu ESG, którego organizatorem była Fundacja Uniwersytetu Opolskiego w partnerstwie z PKO Bank Polski, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Kongres odbył się na Zamku w Mosznej, tematyka była ciekawa i bardzo ważna, ponieważ omawiane zagadnienia dotyczyły obecnych regulacji ESG, które zobowiązują coraz większą ilość przedsiębiorców do działania w ramach zrównoważonego rozwoju. Poruszone zostały zagadnienia w następujących sektorach gospodarki: energetyka, rolnictwo, przemysł i budownictwo.
Podczas kongresu omówione zostały możliwości finansowania narzędzi wspierających politykę ESG, raportowanie wskaźników oraz realizacja inwestycji w kwestii rosnących wymagań środowiskowych.
To już drugie wydarzenia dotyczące zasad wprowadzenia ESG w firmach, którego KKPP oraz Fundacja Park były partnerami.
Kobieta w spektrum autyzmu…..pod tym hasłem 18 czerwca br. odbyła się prelekcja organizowana przez Fundację Park. Prowadzącą wydarzenie była pani Ewa Furgał – założycielka i prezeska Fundacji „Dziewczyny w Spektrum”, autorka książek i publikacji o tematyce spektrum, jak również przeciwdziałania dyskryminacji, laureatka nagrody Fundacji Polcul za działalność obywatelską. Spotkanie dotyczyło Spektrum Autyzmu u kobiet i dziewcząt, trudności postawienia diagnozy, kwestii maskowania, wsparcia szerokorozumianego – tego medycznego i finansowego, funkcjonowania w życiu codziennym – prywatnym i zawodowym. Uczestnikami spotkania były głównie kobiety, które zmagają się z tematem Spektrum Autyzmu, diagnozą własną lub swoich bliskich. Prowadząca pomogła zrozumieć samo pojęcie Spektrum Autyzmu, odpowiadała na pytania jak funkcjonować w środowisku, na co zwracać należy szczególną uwagę, gdy współpracujemy z osobą w Spektrum oraz jak wspierać osoby ze Spektrum Autyzmu w naszym otoczeniu.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w prelekcji, wnioski i komentarze 40 uczestników dają nam poczucie, że temat jest ważny i z pewnością jako Fundacja będziemy go kontynuować.
Dla zainteresowanych omawiane zagadnienia w załączonej prezentacji.
Fundacja Park zaprasza do udziału w programie „OTWARTE DRZWI”, w ramach którego organizowane są bezpłatne indywidualne spotkania dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży znajdujących się w kryzysach emocjonalnych.
Spotkania prowadzone będą przez certyfikowanego i doświadczonego specjalistę.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 marca w godz. 18:00 – 20:00 w biurze Fundacji Park przy ul. Wojska Polskiego 16f.
W celu umówienia spotkania prosimy o zgłoszenie pod nr tel.: 530 263 583, 574 708 115 lub e-mail: fundacja@fundacja-park.pl
Fundacja Park zaprasza do udziału w programie „OTWARTE DRZWI”, w ramach którego organizowane są cykliczne i bezpłatne spotkania dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży znajdujących się w kryzysach emocjonalnych.
W roku 2024 Fundacja Park poszerza projekt o możliwość wykonania konsultacji w zakresie potrzeby postawienia diagnozy ze spektrum autyzmu.
Spotkania prowadzone będą przez certyfikowanego i doświadczonego specjalistę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 stycznia w godz. 18:00 – 20:00 w biurze Fundacji Park przy ul. Wojska Polskiego 16f.
W celu umówienia spotkania prosimy o zgłoszenie pod nr tel.: 530 263 583, 574 708 115 lub e-mail: fundacja@fundacja-park.pl
Fundacja Park informuje, że dokonała zakupu laptopa oraz sprzętu do nagrywania podcastów, który będzie wykorzystywany do działań statutowych fundacji tj. edukacyjno – wspierających.
Zakupiony sprzęt został dofinansowany w kwocie 7 000,00 zł zgodnie z zawartą umową między Fundacją Park a Województwem Opolskim na realizację zadania publicznego w zakresie wsparcia rozwoju instytucjonalnego i infrastrukturalnego w 2023 roku pn. ,,Nowoczesna infrastruktura dla NGO w Opolskim” – umowanr BDO.614.23.152.2023.
Fundacja Park przypomina, że projekt „Otwarte Drzwi” trwa i zapraszamy do udziału w nim rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży borykającej się z kryzysami psychicznymi.
Kolejne spotkania odbędą się wg poniższego harmonogramu:
19 października – godz. 18:00 – 20:00 – biuro Fundacji Park, ul. Wojska Polskiego 16f
16 listopada – godz. 18:00 – 20:00 – biuro Fundacji Park, ul. Wojska Polskiego 16f
14 grudnia – godz. 18:00 – 20:00 – biuro Fundacji Park, ul. Wojska Polskiego 16f
Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu: 530 263 583 lub 574 708 115.
Fundacja Park już od września zaprasza do udziału w programie „OTWARTE DRZWI”, w ramach którego organizowane będą cykliczne i bezpłatne spotkania grup wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży borykającej się z kryzysami psychicznymi. Spotkania prowadzone będą przez certyfikowanych i doświadczonych terapeutów, co pozwoli na pogłębienie wiedzy w zakresie rozumienia tematu i radzenia sobie z nim oraz własnymi emocjami, a także wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami grupy.
Podejmując temat zapobiegania i wspierania dzieci i młodzieży w kryzysach psychicznych, mamy świadomość, że ich rodzice i opiekunowie również potrzebują wsparcia, dystansu, zrozumienia i wysłuchania. W ramach „OTWARTYCH DRZWI” chcemy stworzyć taką przestrzeń, w której będzie można otrzymać potrzebne informacje, podzielić się problemami, czerpać z doświadczeń innych i wzmocnić poprzez empatyczne współdziałanie i rozmowę.